flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Аналіз стану здійснення судочинства за перше півріччя 2010 року

03 серпня 2010, 09:52
 
АНАЛІЗ
стану здійснення судочинства Мурованокуриловецьким районним судом Вінницької області у першому півріччі 2010 року
 
Обсяг роботи судів, надходження справ та навантаження на суддів
В складі Мурованокуриловецького районного суду працює 2 суддів, якими в першому півріччі 2010 році розглянуто 778 справ усіх категорій, в тому числі 59 кримінальних справ, 145 цивільних справ позовного провадження, 55 справ окремого провадження, 35 справ наказного провадження , 29 справи адміністративні справи та 391 справу про адміністративні правопорушення, 64 матеріали.
Навантаження на одного суддю за вказаний період було рівномірним.
 
Розгляд справ Мурованокуриловецьким районний судом за перше півріччя 2010 року.
        Кількість справ  
Кримінальні справи
Надійшло 71     83 осіб
Розглянуто         56     65 осіб
Цивільні
Надійшло 261
Розглянуто         235
Адміністративні правопорушення
Надійшло 416  
Розглянуто         391, 20 справ повернуто, в тому числі 1 – для належного оформлення
Матеріали
Надійшло 64
 Розглянуто        64
Навантаження на 1 суддю     
Кримінальні       5,9 
Цивільні    21,8
Справи про адміністративні правопорушення         34,6
Адміністративні справи 2,4
Матеріали 5,3   
 
Кількість розглянутих справ та матеріалів за 1 місяць одним суддею         64,8 %.        
 
 Розгляд судом кримінальних справ та матеріалів
 
Мурованокуриловецьким районним судом за перше півріччя 2010 року розглянуто 56 кримінальних справ, з яких 49 з постановленням вироку, що становить 87,% від загальної кількості розглянутих справ.
 У першому півріччі 2010 року    кількість розглянутих справ відносно кількості осіб по категоріях справ становить :
Злочини проти життя та здоров’я, ст.ст.115-124, 126ч.2- 145 КК України  4 справи відносно 4 осіб;
Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод громадян, ст.ст. 157-184 КК України    3 справи відносно 3 осіб ;
Злочини проти власності, ст.ст. 185 - 198 КК України     26 осіб відносно 33 осіб;        
Злочини у сфері господарської діяльності ст..ст. 199 -235 КК України       1справа відносно 1 особи;
Злочини проти громадської безпеки, ст.ст.255-270 КК України         3 справи відносно 3 осіб;
Злочини проти громадського порядку та моральності ст.ст.293-304 КК України         1 3 справи відносно     4 осіб;
Злочини у сфері обігу наркотичних засобів ст.ст.305-327 КК України       12 справ відносно12 осіб;
Злочини проти авторитету органів державної влади, місцевого самоврядування, ст..ст.338-355, 357-360 КК України               1 справа відносно 1 особи;
Злочини проти правосуддя, ст..ст.371-400 КК України    2 справи відносно 2 осіб         ;
Інші категорії справ    1 справа відносно 2 осіб.
 
 Проаналізувавши ситуацію, слід зробити висновок, що серед кримінальних справ переважну більшість займають злочини проти власності та злочини у сфері обігу наркотичних засобів. Аналіз справ про злочини проти власності вказує на те, що здебільшого від злочинних посягань потерпає приватна власність.
Слід зазначити, що в переважній більшості особи притягуються до відповідальності за вчинення злочину двома або більше особами, повторно з проникненням в приміщення чи інше сховище. Разом з тим така кваліфікуюча ознака як спричинення значної шкоди потерпілому зустрічається вкрай рідко, в переважній більшості відбувається викрадення майна в невеликих розмірах, особливо це стосується приватної власності.
Слід відмітити, що в більшості випадків особи притягуються до
кримінальної відповідальності за зберігання наркотичних засобів без мети збуту та з метою збуту. Мотивами злочинів в основному є матеріальна скрута та неможливість знайти роботу. Підсудні по даній категорії справ, як правило не працюють та не навчаються, є людьми похилого віку.
Третє місце по кількості розглянутих справ займають відповідно злочини проти громадського порядку. Проаналізувавши злочини проти громадського порядку, слід зазначити, що як правило, хуліганські дії вчинюють особи молодого віку та в більшості випадків обтяжуючою обставиною даної категорії злочинів є вчинення їх в стані алкогольного сп'яніння.
Порядок судочинства у справах про злочини неповнолітніх враховує вікові, інтелектуальні, психологічні й інші особливості цих осіб, відсутність у них життєвого досвіду, певне обмеження загальної громадянської дієздатності і матеріальної відповідальності та ін. Крім того, законом передбачено додаткові гарантії встановлення істини, охорони прав і законних інтересів неповнолітніх, попереджувального впливу судочинства, а саме того, що покарання винних неповнолітніх особливою мірою повинно бути підпорядкованим меті їх виправлення і перевиховання, запобіганню вчиненню нових злочинів.
В першому півріччі 2010 року Мурованокуриловецьким районним судом розглянуто по суті 3 кримінальних справи відносно неповнолітніх по відношенню до 5 осіб в тому числі з винесенням вироку - 3 по 5 особам.
Досудове слідство в усіх справах про злочини, вчиненні неповнолітніми, проводилось слідчими органами внутрішніх справ (112 КПК України). В основному, досудове слідство було проведено повно і з дотриманням норм КПК України. Зазначена категорія справ призначалась судом до попереднього розгляду не пізніше десяти діб , а у випадку складності справ - не пізніше 30 діб з дня надходження до суду, що передбачено ст. 241 КПК України. Питання про складність справи вирішувалось в кожному випадку суддею з огляду на обсяг справи, кількість обвинувачених, кількість епізодів злочинної діяльності. Всі справи вчасно призначалися до розгляду в суді не пізніше 10 діб , а у випадках складності справи - не пізніше 20 діб з дня попереднього розгляду, що передбачено ст. 256 КПК України.
При розгляді судом зазначеної категорії справ, судами крім обставин, що підлягають доказуванню в кримінальній справі( ст.64 КПК України) досліджувались додатково обставини, що підлягають встановленню в справах про злочини неповнолітніх ( ст. 433 КПК України). При розгляді справ судом забезпечувався захист прав неповнолітніх підсудних, своєчасно повідомлялись і притягувались до участі у справах представники кримінальної міліції у справах неповнолітніх Мурованокуриловецького РВ ГУМВС України у Вінницькій області та представники служби у справах неповнолітніх Мурованокуриловецької райдержадміністрації, законні представники неповнолітніх підсудних та у необхідних випадках педагоги.
 Одна справа № 1-53 про обвинувачення Ткача Р.В. , Мунтяна М.Б, Яковлєва Д.В. за ст. 185 ч. 3 КК України направлена   в апеляційний суд Вінницької області з апеляцією законного представника засудженого. Справа призначена до розгляду на 28 липня 2010 року.
 Всі вироки по справах щодо неповнолітніх, постановлені з дотриманням правил, передбачених ст.ст. 323-325 КПК України. Крім обставин, передбачених ст.ст. 65-67 КК України, а саме загальних засад призначення покарання і обставин, які пом'якшують і обтяжують покарання, судом враховувались також умови життя та виховання неповнолітнього, вплив дорослих, рівень розвитку та інші особливості особи неповнолітнього, а також те, що покарання винних неповнолітніх особливою мірою повинно бути підпорядкованим меті їх виправлення і перевиховання, запобіганню вчиненню нових злочинів.
Слід зазначити, що в провадженні Мурованокуриловецького районного суду кримінальні справи про злочини вчиненні у складі організованих груп та злочинних організацій не перебували.
За перше півріччя 2010 року Мурованокуриловецьким районним судом було направлено 1 кримінальну справу про обвинувачення Юхти Сергія Леонідовича за ст. 122 ч. 1 КК України для проведення додаткового розслідування. По даній справі надійшла апеляція . 
Найчастіше причинами направлення справ на додаткове розслідування є виявлені в ході судового розгляду неповнота та неправильність досудового слідства, коли не були допитані певні особи, не були витребувані і досліджені документи, речові та інші докази для підтвердження чи спростування обставин, які мають істотне значення для правильного вирішення справи, були неправильно застосовані чи безпідставно не застосовані норми кримінально процесуального закону.
Узагальнення показує, що основними недоліками в роботі органів дізнання та попереднього слідства є те, що слідчі працюють нижче своїх потенційних можливостей, якість розслідування кримінальних справ залишається низькою, допускаються помилки, яких можна було б уникнути при наявності вищої кваліфікації у слідчих.
Особливе занепокоєння викликає неякісне розслідування кримінальних справ, порушених по факту хуліганських дій, нанесення тілесних ушкоджень. Слідство проводиться в неповному обсязі, поверхово, не досліджуються обставини, які мають істотне значення для правильного вирішення справи та доведення причетності певної особи до вчинення злочину. Під час проведення досудового слідства мали місце порушення вимог кримінально - процесуального закону, які не можна було усунути в судовому засіданні.
Із зазначеної кількості розглянутих кримінальних справ, судом звільнено з-під варти 2 особ, з застосуванням до них покарання на підставі ст..ст. 75, 76 КК України з випробуванням.
Мурованокуриловецьким районний судом за перше півріччя 2010 року розглянуто 23 подання слідчих органів в тому числі:
          про обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту , 8 з яких задоволено.
про продовження строків утримання під вартою - 2;
про заміну запобіжного заходу – 2, задоволено 1;
про проведення примусової виїмки з   житла чи іншого володіння особи - 9;
направлення обвинуваченого на стаціонарну експертизу -1;
За першому півріччі 2010 року кримінальні справи з фіксуванням судового процесу технічними засобами не розглядалися.
Судді Мурованокуриловецького районного суду при винесенні вироків, вирішують питання про речові докази (в порядку ст. 330 КПК України ). Прикладів не прийняття судами рішень стосовно вилученого під час досудового слідства майна та депозитних сум не було.
Види кримінальних покарань .
В першому півріччі 2010 року засуджено 57 осіб, з них:
до стягнення штрафу - 17 на суму 14790 гривень, в тому числі сплочено добровільно 6 230грн., що становить 29,8% від загальної кількості засуджених; до громадських робіт - 6 осіб, що становить 10,5 % від загальної кількості засуджених до арешту - 1 особу, що становить 1,8 % від загальної кількості засуджених; до позбавлення волі - 8 осіб, що становить 14 % від загальної кількості засуджених.
Звільнення від відбування покарання з випробуванням (ст.75 КК України)-25 осіб, що становить 43,9 % від загальної кількості засуджених.
Конфіскація майна не застосовувалась. Випадків не застосування конфіскації майна, де передбачено законодавством в суді не виявлено.
 
Розгляд судом цивільних справ
 
Мурованокуриловецьким районним судом розглянуто у першому півріччі 2010 року – 145 справ позовного провадження, що становить 74,8 % від загальної кількості цивільних справ, що перебувають в провадженні.
З ухваленням рішення у першому півріччі 2010 року розглянуто 128 цивільних справ. За аналізуючий період судом видано 35 судових наказів, що становить 100 % від загальної кількості розглянутих справ, по одній справі судовий наказ скасовано, що становить 2,9 % від загальної кількості виданих судових наказів.
Справи окремого провадження складають невелику кількість з цивільних справ в порівнянні зі справами позовного провадження, а саме 50 справ окремого провадження в першому півріччі 2010 року, що становить 34, 4 %.
 Цивільні справи
Категорія розглянутих справ та їх питома вага від числа розглянутих справ у першому півріччі 2010 року слідуюча
Спори про спадкове право 66     45,5 %
Справи з сімейних правовідносин 48      33,1   %
Справи з житлових правовідносин        4       2,7 %
Спори про право власності та інші речові права     1       0,7%
Спори що виникають із договорів         12     8,3 %
Спори про недоговірні зобов’язання     7       4,8 %
Спори що виникають із земельних правовідносин 1       0,7%
Спори що виникають із трудових правовідносин    8       5,5%
Інші        6     4,1 %
 
За перше півріччя 2010 року при розгляді справ по цивільно – правових відносинах переважну більшість становили справи позовного провадження серед яких на першому місці справи, про спадкове право. Так за перше півріччя 2010 року розглянуто 66 справ даної категорії, що становить 45,5 % від загальної кількості розглянутих справ позовного провадження.
В першому півріччі 2010 року друге місце по кількості справи що випливають із шлюбно - сімейних відносин займають - 48 справ.
Значну частину (12 справ) займають справи з що виникають з договорів в першому півріччі 2010 року.
Окремі ухвали по цивільних справах не виносилися.
За перше півріччя 2010 року розглянуто 200 цивільних справ з фіксуванням судового процесу технічними засобами, що становить 100% від загальної кількості розглянутих справ.
 
На кінець першого півріччя 2010 року в залишку перебувало 26 цивільних справ, з них по 4 справах провадження зупинено, що становить 15,2 % від загальної кількості справ, що перебували в провадженні.
Причинами відкладення розгляду цивільних справ були: неявка однієї з сторін по справі, неявка представників, свідків, неявка інших учасників судового процесу. Випадків відкладення справ за позовом прокурора із-за його неявки не було.
Справ не розглянутих понад 1 рік та понад 2 роки в провадженні Мурованокуриловецького районного суду немає.
Судових наказів розглянутих понад строк передбачених ч.І ст.102 ЦПК України немає, скасованих понад строк передбачених ч.І ст.106 ЦПК України -немає.
По розглянутих цивільних справах судом сторонам по справі направлялись судові повістки з повідомленням про вручення, а тому постанови про привід в судове засідання учасників судового процесу та штрафи на осіб які без поважних причин не з'являлись в судове засідання не застосовувались.
 
 Розгляд справ про адміністративні правопорушення
 
В провадженні Мурованокуриловецького районного суду у першому півріччі 2010 року перебувало 416 справ, 20 справ повернуто, в тому числі 1 для належного оформлення , по 391 справі провадження закінчено та винесено постанови, що становить 98,7 % від загальної кількості справ, що перебувало в провадженні.
         Судом розглянуто 238 справ пов’язаних з порушенням Правил дорожнього руху України, зокрема найбільше справ за ст.121 КУпАп - 55 , ст.122 КУпАП – 6, ст. 122-4 КУпАП -1; 122-5 КУпАП -4; ст. 124 КУпАП -12 ;ст.130 КУпАП –152 ,ст. 139 КУпАП - 8 .
Судом розглянуто 54 справи пов’язаних з порушенням податкового законодавства, зокрема найбільше справ за ст.155-1 КУпАП - 19 , ст.163-1 КУпАП – 19 , ст.163-4 КУпАП –1 , ст. 164 КУпАП- 12, ст. 164 -1 КУпАП – 2, 164-12 КУпАП - 1. Суд застосовував адміністративне стягнення у вигляді штрафу, який накладено на суму 7232 грн, сплачено добровільно штраф в сумі 4767 грн, що становить 65,9 % .
        12 справ розглянуто за ст. 41 КУпАП про порушення вимог законодавства про працю та охорону праці, з яких 1 справу повернуто для належного оформлення, 6 справ закрито за мало значимістю . Застосовано штраф до 5 осіб на суму 2550 гривень, сплачено добровільно 510 гривень, що становить 20 %.
              Судом було притягнуто до адміністративної відповідальності 54 особи, які вчинили правопорушення за ст.ст.173,173-2, 178 ч.3, 185, 187 КУпАП. Відносно 10 осіб, які неодноразово вчиняли правопорушення, негативно характеризувалися, суд застосовував адміністративне стягнення у вигляді адміністративного арешту, до 31 особи застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу, виправні роботи застосовано до 1 особи . По цих статтях накладено штрафу на суму 2527 грн, сплачено добровільно штраф в сумі 1848 грн, що становить 73,1 %.
              В районний суд надійшло 2 справи за вчинення корупційних діянь. Суд розглянув справи відносно: сільського голови Курашовецької сільської ради Валятицького Леоніда Володимировичаза п « г» ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією» , якого оштрафовано   на 255 гривень; сільського голови Немерчанської сільської ради   Михайленка Анатолія Олександровича, який порушив вимоги п. « Г» ч. 3 ст. 5 ЗУ « Про боротьбу з корупцією», якого оштрафовано на 255 гривень. 
     За вчинення адміністративних правопорушень на адмінпорушників накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу на загальну суму 98187 грн., з яких 60592 грн. сплачено правопорушниками в добровільному порядку, що становить 61,7 %. Найбільша сума штрафу застосована до правопорушників, які допустили керування транспортом у стані сп’яніння. За ст.130 КУпАП накладено штрафу на суму 54055 грн., з яких добровільно сплачено 31105 гривень, що становить 55 % від загальної суми накладеного штрафу, позбавлено спеціального права 13 правопорушників, до 107 осіб застосоване покарання у вигляді громадських робіт.
       При розгляді 5 адміністративних справ судом застосовано конфіскацію предметів, що були знаряддями вчинення або безпосередніми об’єктами адміністративного правопорушення, зокрема по 5 справах за ст. 85 КУпАП конфісковано знаряддя лову, за ст.195-6 КУпАП за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів - конфісковано продукцію, що реалізовувалась правопорушником.
         Залишку нерозглянутих справ на кінець першого півріччя 2010 року -5 справ.
 
     Розгляд   судом адміністративних справ
 
В першому півріччі 2010 року в провадженні Мурованокуриловецького
районного суду перебувало 29 адміністративних справи, з яких 27 справ закінчено провадженням, в тому числі 19 із задоволенням позову, 1 справа закрита.
 По категоріям справ :         
Спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його дій або бездіяльності 24
Спори щодо правовідносин , пов’язаних з виборчим процесом        5      
             По справам вказаної категорії Мурованокуриловецьким районним судом винесено 1 окрему ухвалу .
 
 
Звернення судових рішень до виконання
 
За аналізуємий період випадків порушення строків звернення судових рішень до виконання допущено не було.
Судові рішення при наявності заяв стягувачів передаються на виконання в строки, передбачені ст.ст. 404 КПК України , 368 ЦПК України, 258 КАС України, ст. 299 , 307 КпАП України.
Порушень строків звернення до виконання вироків по кримінальним справам не встановлено.
 
 В першому півріччі 2010 року - 95 % кримінальних справ суддями були призначені до попереднього розгляду в десятиденний строк, більш складні справи, справи по яких підсудні утримувались під вартою,багатоепізодні справи, справи, в яких приймали участь захисники з інших  юридичних консультацій були призначені в строк понад десять днів. Вимоги ст.241,256 КПК України судом дотримувались.
Справи за поданням та клопотанням в порядку виконання вироку розглянуті судом в десятиденний термін .
Протоколи судових засідань по всіх кримінальних справах були оформлені відповідно до ст.87 КПК України та підписані головуючим , секретарем судового засідання на протязі семи днів після проголошення вироку. Учасникам судового засідання роз'яснюється порядок ознайомлення з протоколом судового засідання та подання на нього зауважень, час його виготовлення, про що робиться відмітка безпосередньо в протоколі судового засідання. Засуджені, які знаходяться під вартою і виявили бажання ознайомитись з протоколом судового засідання, ознайомлюються на слідуючий день з моменту виготовлення протоколу і від них відбираються відповідні розписки, секретарем судового засідання. В  першому півріччі 2010 року на протоколи судового засідання   зауваження не поступали .
Відповідно до ст.344 КПК України засудженим, які утримуються під вартою вручається у триденний строк після проголошення вироку, про що у засуджених відбираються розписки, які прилучаються до матеріалів кримінальної справи.
По кримінальних справах, в яких надійшли апеляції на вироки, суд відповідно до ст.351 КПК України оповіщає прокурора та осіб, інтересів яких стосується апеляція, направленням відповідних повідомлень та розміщення оголошення на дошці об'яв суду, яка в подальшому приєднується до матеріалів справи. Засудженим, які знаходяться під вартою повідомлення та копія апеляції вручається через начальника відповідної установи. Всім особам роз'яснюється право протягом п'яти діб ознайомитись з апеляцією та подати свої заперечення.
Справи, на вироки яких було подано апеляцію, на протязі семи днів після закінчення строку на оскарження направлялись до апеляційного суду Вінницької області і такі справи призначались до розгляду в апеляційній інстанції заздалегідь не менше як за один місяць без врахування строку доставки справи до апеляційного суду.
Вироки по всіх справах звертались на виконання відповідно до вимоги ст.404 КПК України після вступу в законну силу на протязі трьох діб, або повернення з апеляційного суду Вінницької області. Судді постійно контролюють виконання вироків, які винесенні під їх головуванням.
В суд не надходили запити з СІЗО відносно засуджених , щодо яких у триденний строк не надіслані розпорядження про звернення вироку до виконання.
Скарг на порушення строків по розгляду кримінальних справ в суд не  надходило.
Основними причинами перенесення розгляду кримінальних справ були неявка підсудних, потерпілих, свідків, адвокатів, які були зайняті в інших судових процесах. В юридичній консультації району працює лише один адвокат і тому по справах де є декілька підсудних виникають труднощі з своєчасним їх розглядом. Випадків недоставки підсудних конвойною службою не було.
Постанови про накладення адміністративного стягнення оголошуються правопорушникам в день розгляду справи та в цей же день їм вручається копія, про що відбирається розписка, яка прилучається до справи. Особам, які були відсутні копія постанови на протязі трьох днів надсилається поштою. Всім правопорушникам, на яких накладено штрафи роз’яснюється порядок добровільної сплати на протязі 15 днів відповідно до ст.307 КУпАП, а в разі несплати в зазначений строк постанова направляється для примусового виконання до ДВС Мурованокуриловецького району згідно ст. 308 КУпАП. Постанови про позбавлення спеціального права направляються на виконання старшому державтоінспектору Мурованокуриловецького РВ УМВС для вилучення та подальшої передачі на зберігання посвідчень в Могилів-Подільський МРЕВ. Постанови про застосування адміністративного арешту направляються негайно на виконання в Мурованокуриловецький РВ УМВС. Постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт направляються після набрання чинності на виконання інспектору КВІ .
По цивільних справах провадження відкривається не пізніше   10 днів з дня надходження заяви до суду. 94 % цивільних справ були розглянуті судом в судовому засіданні в строк до 1 місяця. В провадженні не було справ, які не розглянуті судом понад один рік.
У разі надходження заяви стягувача про видачу судового наказу суд у триденний строк видає судовий наказ по суті заявлених вимог.
В цивільних справах рішення, виконавчі листи видаються за заявами сторін і стягувачів в день звернення останніх. Де проводиться стягнення на користь держави виконавчі листи безпосередньо судом направляються до ДВС після набрання рішенням чинності. Вимоги ст. 368 ЦПК України не порушуються. Судді постійно контролюють виконання рішень , які винесенні під їх головуванням.
Не звернутих до виконання судових рішень за заявами стягувачів немає.
Судді при постановленні вироку вирішують питання про речові докази відповідно до ст.330 КПК України та керуються при цьому правилами , викладеними в статті 81 КПК України. Речові докази, які вилучені з обігу, знищуються, майно, яке було об»єктом злочинних дій повертається законним володільцям.
 
 
Штатна укомплектованість суддівського корпусу
 
В Мурованокуриловецькому районному суді працює двоє суддів , штатним розписом передбачено троє. 16 років суддівського стажу має Добро- вольський Віталій Володимирович, а 13 років він працює головою суду. 9 років працює суддею Тучинська Наталія Василівна.
Відносно суддів Мурованокуриловецького району не виносилися подання про притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.
Скарг на роботу суддів не надходило.
 
Заходи вжиті місцевим судом для підвищення рівня здійснення судочинства
 
 Мурованокуриловецьким районним судом вживаються заходи щодо поліпшення стану здійснення судочинства, зокрема для цього складається план оперативних нарад та проводяться виробничі наради (збори) працівників суду на яких обговорюються стан розгляду судом усіх категорій справ та робота канцелярії суду по веденню нарядів, журналів, обліково-статистичних карток; обговорюються причини скасувань та відмін судових рішень, вказуються на відповідні недоліки при винесенні таких рішень тощо.
Під час проведення оперативних нарад ведуться відповідні протоколи. Зокрема, в протоколі від 29 червня 2010 року апаратної наради працівників Мурованокуриловецького районного суду на порядок денний було поставлено наступне: запровадження в дію Інструкції про єдиний облік злочинів. Видано розпорядження голови суду про направлення помічниками голови суду Луп’яком Р.В.,
Мурованокуриловецький районний суд поширює свій позитивний досвід роботи шляхом публікаціями статей у місцевій пресі. Працівниками суду в першому півріччі 2010 року в районній газеті було підготовлено 2 виступи з правової тематики.
 Головою Мурованокуриловецького районного суду організаційне керівництво здійснюється у відповідності до ст. 24 Закону України "Про судоустрій України", а саме: у повній мірі здійснює організаційне керівництво, приймає на роботу і звільняє працівників апарату суду, присвоює їм ранги державного службовця у встановленому законом порядку, застосовує до них заохочення та накладає дисциплінарні стягнення; здійснює заходи щодо забезпечення формування складу народних засідателів; організовує роботу щодо підвищення кваліфікації працівників апарату суду; представляє суд у зносинах з іншими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадянами та організаціями; організовує ведення судової статистики; здійснює інші передбачені законом повноваження.
 
Результати узагальнення вважаю за необхідне обговорити на виробничій нараді суддів.
 
 
Керівник апарату
Мурованокуриловецького
районного суду                                                   Людмила Козак