flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Узагальнення перших результатів роботи рессурсу «Електронний суд» в Мурованокуриловецькому районному суді Вінницької області

10 жовтня 2018, 09:58

Узагальнення перших результатів роботи рессурсу «Електронний суд»

в Мурованокуриловецькому районному суді Вінницької області

 

 

Відповідно до листа В.о. Голови Апеляційного суду Вінницької області Панасюка О.С. № 01-22/19/2018/ЕП-4041 Мурованокуриловецьким районним судом Вінницької області проведено узагальнення результатів роботи ресурсу «Електронний суд».

- В Мурованокуриловецькому районному суді застосовується порядок надсилання та отримання учасниками судового процесу (кримінального провадження) текстів судових повісток у вигляді смс – повідомлень та інформування по електронній пошті.

  Дане запровадження себе виправдало, оскільки найчастіше причиною судової тяганини є неявка учасників процесу до зали судового засідання.

             Подання учасниками судового розгляду заяви про намір отримувати судовий виклик у вигляді смс-повідомлення заощаджує  час, який затрачається для направлення судових викликів поштою, та забезпечує своєчасне інформування щодо часу та місця розгляду справи.

Згідно статистичних даних, за період 2018 року судом частіше застосовується смс-інформування.

- При розгляді шести цивільних справ судом застосовувався відеозв’язок для отримання показань учасників справи.

Зокрема, у справі № 139/69/18 за позовом Р. до приватного нотаріуса Вінницького міського нотаріального округу Б. та  Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "ПриватБанк"       про визнання протиправним та скасування рішення про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, представник відповідача ПАТ КБ «ПриватБанк» Т.,  приймав участь у судовому засіданні в режимі відеоконференцзв’язку.

- У суду не виникало проблем при визнані електронних доказів належними та допустимими.

-  Згідно ст. 100 ЦПК України докази можуть бути подані до суду в трьох формах:

1) в оригіналі;

2) в електронній копії, засвідченій ЕЦП;

3) в паперовій копії, посвідченій у порядку, передбаченому законом.
Обов’язковість електронного цифрового підпису на електронному доказі  передбачається лише в тому разі, якщо документ подається в електронній копії.

У суді не виникало проблем процесуального характеру при роботі з електронними документами, у тому числі щодо копії електронного доказу

- Судом не приймаються  позовні заяви чи апеляційні скарги, інші заяви процесуального характеру, які надійшли електронною поштою. Відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Згідно до п.15.3 Розділу ХІІІ «Перехідні положення» ЦПК України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно – телекомунікаційної системи розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.43 ЦПК України учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.

При надсиланні документів до суду електронною поштою електронний лист вважається офіційним, якщо містить вкладення з текстом офіційного документа у вигляді файлу (приєднані файли), скріпленого електронним цифровим підписом. Документи, отримані електронною поштою без електронного цифрового підпису (ЕЦП) не належать до офіційних.

Таким чином, заяви процесуального характеру приймаються судом до розгляду за умови наявності електронного цифрового підпису.

Інших спірних питань, які потребують роз’яснення у суді не виникало.

У Мурованокуриловецькому районному суді не розглядалися справи, у яких відображені особливості електронної форми подання позовної заяви.

            

 

 

 

 

 

Суддя Мурованокуриловецького

районного суду                                                             В.І. Коломійцева