Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
системі документообігу суду.
При цьому SMS-повідомлення від суду надходять до абонентів мобільних операторів (Київстар, МТС, Life) під коротким альфанумеричним ім’ям SUDPOVISTKA (замість номера телефону відправника). Для абонентів CDMA операторів (PEOPLEnet та Інтертелеком) SMS-повідомлення від суду надходять під коротким номером 4116.
Робота з надсилання судових повісток у вигляді SMS-повідомлень в Мурованокуриловецькому районному суді Вінницької області здійснюється відповідно до Порядку надсилання учасникам судового процесу (кримінального провадження) текстів судових повісток у вигляді SMS-повідомлень, затвердженого наказом Державної судової адміністрації України від 01 червня 2013 року за № 73.
На виконання наказу Державної судової адміністрації України від 20 вересня 2013 року за № 119 «Про реалізацію проекту щодо надсилання судами SMS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження) у місцевих та апеляційних загальних судах» в Мурованокуриловецькому районному суді на веб-сайті, а також на стенді в приміщенні суду розміщена інформація про початок реалізації проекту щодо надсилання судами SMS-повідомлень учасникам судового процесу (кримінального провадження).
Судові повістки у вигляді SMS-повідомлення Мурованокуриловецьким районним судом надсилається учаснику судового процесу лише після подання ним до суду заявки про намір отримання судової повістки в електронному вигляді за допомогою SMS-повідомлення. Така заявка оформляється безпосередньо в суді (канцелярії) або щляхом роздруковування та заповнення учасником форми, яка розміщена на офіційному веб-порталі судової влади України.
Також до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи інформація про виклик у справі відповідача, третьої особи, свідка, зареєстроване місце проживання (перебування), місцезнаходження чи місце роботи якого невідоме, розміщується головним спеціалістом з інформаційних технологій Даценко К.В. на офіційній сторінці веб-порталу суду.
Водночас варто зазначити, що SMS-повідомлення є більш ефективним засобом повідомлення осіб про розгляд справи в суді, оскільки для направлення та отримання звичайної повістки необхідно більше часу, що пов’язано з графіком та режимом роботи поштового зв’язку. Сьогодні все більша і більша кількість учасників судового процесу бажають отримувати судові повістки за допомогою SMS-повідомлення, про що свідчать відповідні подані заявки.
Так, протягом 2019 року на мобільні номери учасників процесу направлено 345 судових повісток у вигляді SMS-повідомлень, 1520 SMS-повідомлень. У 2018 році на мобільні номери учасників процесу направлено 601 судову повістку у вигляді SMS-повідомлень, 2706 SMS-повідомлень.
Аналізуючи вищесказане, надсилання SMS-повідомлень – це економія часу та коштів як для суду, так і для людей, а тому така послуга стала чудовою альтернативою «звичайним» повісткам про виклик до суду.
Загалом, робота по надсиланню судових повісток у вигляді SMS-повідомлень учасникам судового процесу здійснюється на належному рівні.
Керівник апарату суду Людмила Козак