Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Відповідно до аналітичного звіту «Аналіз забезпечення рівного доступу людей з особливими потребами до правосуддя», представленого Регіональним громадським благодійним фондом «Право і Демократія» 25.11.2015 року на засіданні Комітету Верховної Ради України, судам і судовим адміністраціям було надано ряд рекомендацій.
Дослідження, яке відбувалось показало, що найбільш проблемними є питання фізичної доступності до приміщень судів, а також доступності інформації, необхідної для участі в судовому процесі для людей з обмеженими можливостями.
Мурованокуриловецьким районним судом Вінницької області, зважаючи на надані рекомендації здійснено певні заходи: встановлено кнопку виклику, за допомогою якої особи з обмеженими фізичними можливостями можуть викликати відповідальних осіб суду для вирішення проблемних питань, знак для паркування автомобіля людини з інвалідністю, ребра першої і останньої сходинки пофарбовані у яскраве контрастне маркування - жовтого кольору.
У суді визначено відповідальну особу, яка надає допомогу людині з інвалідністю, що дає можливість забезпечити зручний доступ в приміщення. В посадовій інструкції старшого секретаря суду передбачені відповідні вимоги та обов’язки щодо обслуговування людей з різними видами інвалідності. При зверненні до суду буде надано можливість забезпечити осіб з інвалідністю наданням безпосередньої допомоги відповідальним працівником суду.
Для зручності маломобільних груп населення, за їх проханням розгляд справ може проводитись в залі судового засідання, який розташований на першому поверсі, що значно полегшує особам з інвалідністю захистити свої порушені права. Для своєчасного забезпечення такої можливості можна подати заяву (безпосередньо, поштою, усно). Зразок такої заяви розміщено на веб-сайті суду.
У суді встановлено необхідне обладнання для проведення судових засідань в режимі відео-конференції. Також представники сторін можуть обмінюватися з судом документами в електронній формі.
Сподіваємось, що вишукані можливості дозволять людям з обмеженими фізичними можливостями, громадянам похилого віку, іншим мало мобільним групам населення забезпечити безперешкодний доступ до правосуддя, адже захист та підтримка прав полягає не лише у наданні певних особливих умов доступу до правосуддя, але і в прийнятті заходів для зміни поведінки та відношення до вказаних осіб, за яких усі громадяни можуть приймати повну участь в житті суспільства.
З метою забезпечення рівного доступу осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення до правосуддя, відповідно до рішення Ради суддів України №63 від 04.12.2014 року, наказом керівника апарату суду № 7 о/д від 29 січня 2015 року було призначено відповідальну особу за надання безпосередньої допомоги під час відвідування приміщення суду даною категорією населення: старшого секретаря Корначук Ганну Віталіївну (роб. тел. 2-15-04).
Також ви можете звернутись до керівника апарату суду Козак Людмили Володимирівни (роб. тел. 2-15-04) та заступника керівника апарату – Боржемської Інни Миколаївни (роб. тел. 2-10-69).