flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Участь у всеукраїнському тиждні права

12 грудня 2016, 13:12

        Всеукраїнський тиждень права був проведений з 5 до 9 грудня 2016 року.

Кабінет Міністрів України затвердив план заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права. Відповідне розпорядження № 627-р від 31 серпня 2016 року було підписано  прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Відповідно до затвердженого плану, у навчальних закладах організовано і проведено тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру, книжкові виставки, презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту.

 Працівники  Мурованокуриловецького районного суду  Вінницької області активно долучилися до  проведення Всеукраїнського тижня права. 9 грудня 2016 року  в суді відбувся День відкритих дверей та було  прочитано лекцію  в Мурованокуриловецькій загальноосвітній школі № 1.

Зустріч зі школярами 9-11 класів провів помічник судді Ткачук Олег Миколайович, на якого покладено обов’язки прес-секретаря.

Метою заходу стало познайомити учнів з основними положення Кон­венції ООН «Про права дитини»; навчити пра­вильно реалізовувати свої права; виховувати в уч­нів поважне ставлення до власної особистості та інших; відповідальність неповнолітніх.

Ткачук О.М. звернув увагу школярів на те що Конвенція ООН з прав дитини — міжнародний правовий документ, який визначає права дітей в державах-учасницях. Конвенція з прав дитини є першим і основним міжнародно-правовим документом обов'язкового характеру, що присвячений широкому спектру прав дитини. Документ складається з 54 статей, що деталізують індивідуальні права осіб віком від народження до 18 років (якщо згідно застосовним законам повноліття не настає раніше) на повний розвиток можливостей в умовах, вільних від голоду і нужди, жорстокості, експлуатації та інших форм зловживань.

У розмові зі старшокласниками помічник судді Ткачук О.М.  зупинився на темі кримінальної відповідальності неповнолітніх, наголошуючи на тому, що, зазвичай, за ґратами опиняються одиниці з числа малолітніх (в більшості випадків районний суд застосовує заходи виховного характеру, адже судимість — це пляма на все життя). Неповнолітні,  які потрапляють у місця позбавлення волі, як правило, на шлях виправлення не стають. Тому, гратися із законом не варто.

     Сьогодні як ніколи гостро стоїть  питання формування високої правової культури  населення, що має стати домінантним  у діяльності правової держави. Працівники Мурованокуриловецького районного суду Вінницької області в тій чи іншій мірі  надають правові знання, організовують правоосвітню роботу  серед дітей та молоді, оскільки вони є саме тією категорією населення, яка завтра має стати  обличчям держави, гідно  представити її у всіх сферах діяльності.