Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Для підтримання авторитету та підвищення довіри до судової влади особливу увагу слід приділяти належному рівню ділового спілкування з відвідувачами. А як бути, якщо деякі з них схильні до створення конфліктних ситуацій у силу різних обставин та рис характеру?
Як розпізнати скандаліста
Правила поведінки працівників апарату, якими вони мають керуватися, виконуючи свої службові обов’язки та спілкуючись із відвідувачами, закріплені на правовому рівні. Це, зокрема, Загальні правила поведінки державного службовця, затверджені наказом Головного управління державної служби від 4.08.2010 №214, та Правила поведінки працівника суду, затверджені рішенням Ради суддів від 6.02.2009 №33. У Вінницькому апеляційному адміністративному суді є ще й Кодекс поведінки працівників ВААС.
Серед іншого вони рекомендують виявляти увагу, терпіння та виваженість щодо відвідувачів. Водночас є категорія громадян, які схильні до створення конфліктних ситуацій. З’ясуємо, що вказує на те, що перед вами саме така особа.
Так, працюючи з відвідувачем, який виявляє намір конфліктувати, працівник суду має знати, що така особа, як правило, відчуває себе несправедливо ображеною, не довіряє судовим органам, є емоційно збудженою, вважає, що ніхто її не вислухає і не вирішить її проблеми. Чітке переконання в тому, що її ніхто не розуміє, а головне — не хоче зрозуміти, домінує у свідомості. Залежно від індивідуально-психологічних особливостей така людина у спілкуванні може демонструвати непрогнозовану, агресивну поведінку.
Гасіння конфлікту
Водночас працівникам апарату потрібно враховувати, що способи знешкодження конфліктних намірів відвідувача базуються на неочікувано доброзичливому ставленні до нього. При спілкуванні зі схильними до конфліктів особами дотримуйтеся таких правил поведінки:
Дуже важливо пам’ятати, що у спілкуванні з таким відвідувачем категорично забороняється вживати слова, які, на його думку, можуть демонструвати його некомпетентність, неправильне розуміння ситуації чи справи, принижують його гідність. Наприклад: «Ви не маєте рації», «Не обманюйте», «Не заважайте працювати, вийдіть», «Ви вже набридли», «Скільки можна ходити» тощо.
Спілкуючись з такою людиною, ніколи не ставте собі за мету переконати її в неправоті. Під час бесіди варто використати фразу «Сподіваюсь, що ви не помиляєтесь у тому, що...». Таким прийомом ви спонукаєте відвідувача до переосмислення позиції.
Завершуючи розмову, обов’язково подякуйте за візит, за те, що людина витратила свій час і сили. Цим ви виявите небайдужість до неї та її проблем.
Ніколи не давайте виходу вашим негативним емоціям. Завжди пам’ятайте: ваша уважність до потреб відвідувачів, індивідуальний підхід, стриманість, виваженість і готовність допомогти у будь-якій ситуації — запорука успіху та підтримання авторитету судової установи.
ДОВІДКА «ЗіБ»
10 ознак відвідувача, схильного до конфліктів
Джерело ЗІБ №23/2018