Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Все частіше в наш час виникають ситуації, коли потрібно встановити факт батьківства. Загалом, це виникає в ситуаціях, коли діти народжуються в цивільних шлюбах або потрібно оформити дитину на чоловіка, з ким одружена матір, проте він не є біологічним батьком дитині. Заплутано? Так, але життя доводить, що ситуації бувають різні. Ми лише хочемо надати кілька порад як краще діяти у таких ситуаціях.
Існує два способи встановлення батьківства:
- в добровільному порядку;
- через суд;
Якщо це добровільне рішення визнати факт батьківства, то згідно ст..134 Сімейного кодексу України, потрібно підготувати заяву до органів РАГСу. Подача таких документів можлива не лише після народження дитини, а й під час вагітності матері.
Якщо ж встановлення факту батьківства відбувається через суд, то без позову від матері дитини тут не обійтися. При чому, що суд не обмежує терміни подачі заяви: її можна подати в будь-який проміжок часу після народження дитини. Треба бути готовим до того, що в ході судових засідань при розгляді справи будуть прийматися до уваги лише достовірні відомості, такі як результати ДНК-експертизи, різного роду документи та покази свідків. Звичайно, що ДНК-експертиза буде найбільш вагомим та достовірним доказом того, чи вважати певну людину біологічним батьком дитини чи ні. У будь-якому випадку, нехай діти завжди будуть бажаними і окрилюють вас, а не стають тягарем.
Прес-служба суду