flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Початок функціонування підсистеми "Електронний суд" в тестовому режимі

04 січня 2019, 16:43

Повідомляємо учасників судового процесу про початок функціонування підсистеми «Електронний суд» в тестовому режимі з 22.12.2018 року, відповідно до наказу ДСА України від 22.12.2018 № 628 "Про проведення тестування підсистеми "Електронний суд" у місцевих та апеляційних судах".

Мурованокуриловецький районний суд не є виключенням, тому дана експлуатація також розпочалась і в нашому суді.

Акцентуємо увагу  учасників судового процесу на те, що згідно з  вимогами Положення надсилання в електронному вигляді процесуальних документів до суду має здійснюватися з використанням сервісу Електронний суд, розміщеному за посиланням: https://cabinet.court.gov.ua.

Для того, щоб скористатись сервісом Електронного суду, спочатку необхідно пройти передбачений підсистемою порядок реєстрації офіційної електронної адреси (Електронного кабінету) з обов’язковим використанням власного електронного підпису.

При виникненні питань під час реєстрації можна переглянути «Відеодопомогу» , яка розміщена за посиланням https://id.court.gov.ua. 

Звертаємо увагу на те, що процесуальні документи, надіслані з електронної пошти з доменним іменем «@mail.gov.ua» або з будь-яких інших доменних імен, судом не приймаються і не реєструються.

За допомогою сервісу Електронного суду учасники судового процесу можуть подавати до суду процесуальні документи (позовні заяви, клопотання тощо) в електронному форматі.  

З дати початку функціонування підсистеми "Електронний суд" у тестовому режимі Підсистема "Електронний суд" забезпечує обмін процесуальними документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, органами та установами системи правосуддя, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу.

Учасники судового процесу  можуть відслідковувати рух та стан розгляду своїх документів  у суді.  Інформація про доставку документа, його реєстрацію та інші відомості надсилаються до Електронного кабінету автора в автоматичному режимі.

Щоправда, наразі для формування і подальшої подачі до суду документів доступні лише п’ять видів позовних заяв, а саме:

- заява про усиновлення дитини;

- заява про позбавлення батьківських прав;

- заява про виселення;

- заява про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням;

- заява про уточнення списку виборців.

А ось подати документи в форматі текстового файлу в системі поки що не можна.

Перевагою сервісу Електронний суд є те, що учасники судового процесу за допомогою сервісу Електронного суду можуть сплатити судовий збір та інші платежі у режимі онлайн, сформувати та надати електронне доручення іншій особі, та додатково отримувати:

-  веб-посилання на тексти всіх сформованих судом процесуальних документів по справі, в якій учасник процесу приймає участь: судові рішення, судові повістки, виклики тощо;

 - інформацію про отримані та зареєстровані вхідні документи по справі разом з документами в електронному форматі;

-  інформацію про отримані документи по справі від інших учасників разом з документами в електронному форматі;

- електронні документи, що спричинили зміну стану розгляду справи, протоколи автоматизованого розподілу, тощо.

Перевагами сервісу Електронного суду :

– економія часу суддів та інших учасників процесу;

– економія матеріальних витрат судів у зв'язку з витратами на надсилання документів учасникам процесу та утримання кадрових ресурсів учасників процесу;

– подання до суду позовних заяв та інших документів в електронному вигляді з використанням електронного підпису;

– можливість надання онлайн-консультацій і проведення онлайн-засідань;

– спрощений обмін інформацією та судовими документами через визначену електронну адресу тощо;

– доступність і відкритість правосуддя;

В Електронному кабінеті учасника судового процесу відображається також календар подій по судовій справі.

Підводячи підсумки, необхідно зазначити, що перехід від застарілого документарного судочинства до електронного не лише дасть змогу замінити паперову рутину та полегшити доступ громадян до правосуддя, застосування електронних технологій у судочинстві сприяє оперативнішій діяльності судових органів, спрощує обмін інформацією між судами, учасниками процесу, а також іншими органами.

 

 

Прес-служба суду