Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Довіра - впевненість у порядності й доброзичливості іншої сторони, з котрою довіряючий знаходиться в тих чи інших відносинах, що базується на його досвіді.
Односельчанка, будучи впевненою в правоті, чесності, щирості, звернулася з проханням та добровільно передала засудженому належний їй мобільний телефон для проведеня усіх необхідних дій від її імені, спрямованих на реєстрацію останньої в урядовій програмі підтримки населення «Зимова єПідтримка».
Використовуючи абонентський номер мобільного зв’язку сусідки, із застосуванням власного мобільного телефону, зловмисник підключився до системи онлайн-банкінгу АТ КБ «Приватбанк» та виявив, що на рахунках останньої наявні власні та кредитні кошти.
Будучи переконаним в тому, що жінка не усвідомлює характер його дій, викрав частину грошових коштів шляхом їх переказу із її рахунку на власний рахунок, відкритий в АТ КБ «Приватбанк».
Бажаючи приховати сліди своїх протиправних дій, юнак, через певний проміжок часу, передав знайомій мобільний телефон, повідомивши при цьому завідомо неправдиві відомості про реєстрацію її в урядовій програмі підтримки населення «Зимова єПідтримка».
Через кілька днів він за допомогою власного мобільного телефону, попередньо подолавши системи захисту, шляхом введення збережених логіна та паролю онлайн-банкінгу АТ КБ «Приватбанк» - «Приват 24» односельчанки, які остання добровільно йому надала, несанкціоновано, самочинно, вийшовши за межі усної домовленості, без дозволу власника рахунку, здійснив вхід до особистого кабінету останньої в автоматизованій системі дистанційного банківського обслуговування «Приват 24» АТ КБ «ПриватБанк», яка згідно Закону України «Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах» є інформаційною (автоматизованою) системою, та вчинив фінансові операції шляхом переказу грошових коштів з її рахунків на власний рахунок.
Достеменно знаючи, що ці грошові кошти отримані злочинним шляхом, з метою легалізації (відмивання) грошових коштів, отриманих внаслідок вчинення кримінального правопорушення, розпорядився ними шляхом здійснення фінансових операцій, а саме: перерахував як оплату за надані послуги онлайн-казино.
За такі дії засуджено жителя нашої територіальної громади за ч. 4 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України до покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років;
за ч. 1 ст. 209 (розпорядження майном щодо якого фактичні обставини свідчать про його отримання злочинним шляхом) Кримінального кодексу України - у виді позбавлення волі на строк 3 роки з позбавлення права займати посади, пов’язані з експлуатацією, обслуговуванням та ремонтом електронно-обчислювальної техніки, персональних комп’ютерів та мобільних телефонів на строк 2 роки, без конфіскації майна;
за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих) систем) Кримінального кодексу України - у виді обмеження волі на строк 1 рік.
За сукупністю кримінальних правопорушень, шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим покаранням (ч. 1 ст. 70 КК України ) обрано остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 5 років з позбавлення права займати посади, пов’язані з експлуатацією, обслуговування та ремонтом електронно-обчислювальної техніки, персональних комп’ютерів та мобільних телефонів на строк 2 роки, без конфіскації майна.
Враховуючи наявність позитивних і відсутність негативних даних, які характеризують особу звільнено злочинця від відбування покарання у виді позбавлення волі, з випробуванням, з іспитовим строком на 1 рік.
Хочеться згадати приказку «Довіряй, але перевіряй». Довіра має певні межі, що базуються на знанні про людину, якій довіряєш. Коли знаєш, хто поруч — творити справи стає безпечніше.