Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
У червні 2021 року житель територіальної громади, перебуваючи у гральному клубі міста Вінниця з використанням комп’ютерної техніки виготовив витяг з Державного реєстру прав про реєстрацію права власності з індексним номером та датою сформування, згідно якого він є власником житлового будинку. Після чого, останній роздрукував зазначений підроблений витяг, який містив завідомо недостовірну інформацію, що підтверджувала право його власності на нерухоме майно. Таким чином чоловік вчинив дії кваліфіковані за ч. 1 ст. 358 КК України, тобто підроблення офіційного документа, який видається нотаріусом, державним реєстратором, який має право видавати такі документи, і який надає права, з метою використання його підроблювачем.
Під час подання заяви про укладення договору з розподілу (передачі) електричної енергії, перебуваючи у приміщенні Мурованокуриловецької дільниці СО «Могилів-Подільські ЕМ» АТ «Вінницяобленерго», достовірно знаючи, що витяг з Державного реєстру прав про реєстрацію права власності, згідно якого він є власником житлового будинку, підроблений, пред’явив вказаний документ працівникові Мурованокуриловецької дільниці СО «Могилів-Подільські ЕМ» АТ «Вінницяобленерго», тобто таким чином використав його ( ч. 4 ст. 358 КК України).
Статтею 49 КК України передбачено звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Оскільки, підроблення документа, вчинене у червні 2021 року, то на час ухвалення вироку минуло три роки з дня його вчинення, тобто закінчився строк давності притягнення до кримінальної відповідальності.
За ч. 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа) суд призначив покарання у виді штрафу в розмірі 510 гривень.
Уникнути покарання за підроблений документ не вдалося. Якою б якісною, на думку засудженого, не була підробка — злочин викрито.