flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Як не стати жертвою телефонних шахраїв

28 травня 2019, 11:50

Як не стати жертвою телефонних шахраїв

Чим складніша ситуація в країні, тим більше людей, які хочуть нажитися на проблемах та бідах пересічних українців.

Мобільні телефони не лише полегшили спілкування між абонентами, але і породили такий вид злочину, як телефонне шахрайство, яке стрімко набирає силу і перетворюється в справжню епідемію. Захистити від шахраїв в першу чергу здатні лише уважність і розсудливість самих громадян.

Не зважаючи на неодноразові попередження поліції та публікації у ЗМІ, громадяни все одно продовжують потрапляти у пастки аферистів.

Одним із видів телефонного шахрайства є «Випадок з родичем».

Шахраї дзвонять на мобільний (номер набирають найчастіше наздогад). Якщо відповідає жінка, починається словесна атака. Питають, чи є син (чоловік, внук), якщо відповідь позитивна, то «голос» повідомляє, що він затриманий працівниками поліції або потрапив в яку-небудь біду (сюжет може бути найрізноманітніший).

Якщо жінка починає нервувати, розпитувати подробиці, шахрай тріумфує - жертва «на гачку». Аферисти - хороші психологи, не дають людині вийти зі стресової ситуації, ведуть діалог так, що потерпілі погоджуються допомогти родичеві і слухняно виконують поради «доброго» посередника. Інколи шахраї просять не відключати телефон, щоб позбавити людей можливості передзвонити родичам і з'ясувати справжню картину. А інколи міняють голос і представляються родичами.

Мета одна – виманити з вас гроші, які ви повинні, «рятуючи» родича, переказати на певний банківський розрахунок або перевести на названу шахраями сім-карту.

Щоб не стати жертвою таких шахраїв, треба слідувати наступним правилам:

1.Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів.

2.У таких випадках ніколи не називайте своїх близьких на ім’я. Попросіть людину, яка представилася працівником поліції, назвати прізвище, ім'я, по батькові і дату народження затриманого родича. Практично в 100 відсотках випадків такою інформацією злочинці не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.

3.Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть в поліцію (телефон чергової частини «102») і перевірте інформацію, що є у вас.

4.Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.

Інна Боржемська,

заступник керівника апарату суду